26 Ağustos 2017 Cumartesi

Papatya Yağının Bilinmeyen Faydaları

Papatya yağı özellikle stres ve kaygı yaşayanlar için çok önemli bir üründür. Bunun yanında uykusuzluk problemi yaşayanlar tarafından da kullanılmaktadır. Papatya yağı cilt ve saç hastalıkları başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Papatya Yağının Bilinmeyen Faydaları

Papatya yağını evde kendiniz de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olanlar 15 adet papatya çiçeği, 2 su bardağı su ve biraz susam yağı. Suyu kaynatırken elinizdeki papatya çiçeklerini suyun içine atıyorsunuz. 15 dakika kaynadıktan sonra kullanmak istediğiniz miktarın yarısı kadar susam yağı ekliyorsunuz. Soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

Papatya yağının bilmeyen faydaları mevcuttur. Cildinizde çıkan sivilce, akne, kızarıklık ve diğer cilt sorunları üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. Papatya son derece doğal bir bitki olduğundan dolayı papatya ve dolayısıyla papatya yağı da doğal bir tedavi yöntemidir. Gece yatmadan yüzünüzü papatya yağıyla temizlediğiniz zaman sivilce oluşumunu önlemiş olursunuz. Bu uygulamayı her gece yaptığınızda belli bir süre sonra cildinizdeki değişimin farkına varacaksınız. Eğer cildinizde bir sorun yoksa dahi yine papatya yağını bakım amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan morlukların ve cildinizde kırışıklıkların oluşmasını engelleyecektir.

Vücudunuzda özellikle eklem ağrılarına karşı papatya yağını uygulayabilirsiniz. Ağrıyan bölgeye hafif bir masajla uygulandığında ağrıların azaldığı görülecektir. Romatizma ağrılarına karşı sürekli kullanım sonucunda önemli ölçüde azalma sağladığı gözlemlenmiştir. Mide ve bağırsak, kabızlık ve ishale karşı son derece etkilidir. Yağın kokusunu burnunuza çektiğinizde nefes yollarınızı açar. Sindirimle ilgili sorunlarınızı ortadan kaldırır. Adet dönemindeki bayanların ağrılarını giderir.

Papatya yağını saçınızda da kullanabilirsiniz. Eğer saçınıza sürerseniz bir süre sonra saçlarınızın daha parlaklaştığını gözlemlersiniz. Kepek sorununuz var ancak kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız papatya yağı ile kepeklerin üstesinden gelebilirsiniz. Bununla birlikte papatya yağı saç derinizi nemlendirerek daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Bir yağ olmasına karşın saçlarınızın nemli kalma süresini uzatarak dış etkenler yüzünden yağlanmasının önüne geçer ve güçlü olmasını sağlar. Ufak çocukların saçlarında kullandığınızda bitlenme ve kepeklenmenin de önüne geçer. Papatya yağı herhangi bir kimyasal madde içermediği için sürekli kullanımlarda saçlarınızın her geçen gün daha kolay şekil almasını ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlar.